kalendář akcí

kalendář akcí
6/6
starý hřbitov
Odhalení dokončeného památníku Návraty kamenů

Srdečně vás zveme na akci u příležitosti dokončení památníku z rozřezaných náhrobních kamenů na starém žižkovském židovském hřbitově, který bude dne 6. června 2024 ve 13.00 hodin slavnostně doplněn o instalaci se jmény nejvýznamnějších dárců.

více

Památník, jenž byl slavnostně odhalen v září 2022, má dvě symbolické roviny. Na jedné straně připomíná lidskou zlobu a bezohlednost, kdy náhrobní kameny byly cynicky a bez piety odstraněny z náhrobků, rozřezány a bezostyšně vloženy do reprezentativní dlažby pěší zóny Václavského náměstí. Připomíná však zároveň i lidskou šlechetnost a dobrou vůli, protože realizaci památníku se povedlo uskutečnit výlučně díky darům od soukromých dárců. Dárců bylo mnoho, na památníku je ovšem místo pouze pro dárce nejvýznamnější. Všem moc děkujeme.

13:00
10/6
jeruzalémská synagoga
Večerní komentovaná prohlídka Jeruzalémské synagogy

Zajímá vás historie této neobvyklé synagogy? Pak jsme právě pro Vás připravili komentovanou prohlídku, na které se seznámíte nejen s interiérem synagogy, ale i s pozadím jejího vzniku a dalšími zajímavostmi, o kterých jste určitě neměli ani tušení.

více

Srdečně Vás zveme na první letošní večerní komentovanou prohlídku Jeruzalémské synagogy v této sezóně.

Jednotné vstupné 100 Kč. Vstupenky jsou v prodeji elektronicky prostřednictvím tohoto odkazu nebo na místě v pokladně Jeruzalémské synagogy.

Muže žádáme, aby z rituálních důvodů do synagogy vstupovali s pokrytou hlavou.

Děkujeme za pochopení.

19:00
100 Kč
zobrazit všechny události