יומן ארועים

יומן ארועים
21/7
jeruzalémská synagoga
Varhanní koncert v Jeruzalémské synagoze

Varhanní recitál v Jeruzalémské synagoze.

יותר

Srdečně vás zveme na třetí koncert letošní sezóny varhanních recitálů v Jeruzalémské synagoze.

V podání Vojtěcha Nováka (varhany) a Elišky Boškové (flétna) zazní výběr z děl M. Martina, J. S. Bacha, P. Hindemitha nebo W.A. Mozarta.

Upozorňujeme, že po naplnění kapacity sálu již nebude možné další zájemce o koncert vpustit. Muže žádáme o vstup pouze s pokrývkou hlavy.

Návštěvníci koncertu jsou povinni dodržovat aktuálně platná hygienická opatření včetně doložení platného očkování nebo testů.

Děkujeme za pochopení.

VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ

18:00
vstupné dobrovolné
22/7
jeruzalémská synagoga
Večerní komentovaná prohlídka Jeruzalémské synagogy

Zajímá vás historie této neobvyklé synagogy? Pak jsme právě pro Vás připravili další komentovanou prohlídku, na které se seznámíte nejen s interiérem synagogy, ale i s pozadím jejího vzniku a dalšími zajímavostmi, o kterých jste určitě neměli ani tušení.

יותר

Srdečně Vás zveme na první večerní komentovanou prohlídku Jeruzalémské synagogy v této sezóně. Narozdíl od předchozích ročníků rozšiřujeme v letošním roce komentovanou prohlídku i na ženskou galerii, což Vám dá možnost nahlédnout i do instalovaných expozic (a možná i v sekci věnované obnově židovských památek načerpáte inspiraci na letní výlety).

 

Jednotné vstupné 100 Kč. Vstupenky jsou v prodeji pouze elktronicky prostřednictvím tohoto odkazuMuže žádáme, aby z rituálních důvodů do synagogy vstupovali s pokrytou hlavou.

Návštěvníci jsou povinni dodržovat aktuálně platná hygienická opatření včetně doložení ukončeného očkování nebo testů.

Děkujeme za pochopení.

19:00
100 Kč
25/7
VYCHÁzKA S PRŮVODCEM
Kudy prošel Mordechaj Maisel

Pojďte se s námi podívat na unikátní část Starého Města pražského trochu jiným očima! Vydejte se za významnými osobnostmi rudolfinské Prahy - Mordechajem Maiselem, rabi Löwem a Rudolfem II.

יותר

Rozhlédnutí u Rudolfina v souvislostech méně obvyklých má své kouzlo, pak se vydáme cestou po nábřeží Vltavy a dál ulicí na Rejdišti – podél stěny Zahrady Židovské do Židovského Města a zastavíme se v místech, kde  všechno  začalo, zmíníme, jak se proměnila malá osada - snad jen shluk domů- sevřená, tajemná…  až pak promluvila osada synagogou… a  z příběhů a legend po více než sedm století v ní uchovaných, vybereme ty méně známé. Jak dlouho trvalo než se proměnila ve skutečné Město? To když tudy prošel Mordechaj Maisel. Octneme se v dobách měny grošové a tolarové, a také největší slávy Židovského Města i celé Prahy – v době Rudolfinské. A Praha a Židovské Město jsou místem setkání tří nepřehlédnutelných mužů. Mordechaj Maisel byl z Prahy. Rabín Löw přišel z Mikulova na jeho pozvání, a ten třetí muž není nikdo jiný než Rudolf II. Vrátil se s celým dvorem z Vídně - a díky  jemu se Praha stává na krátký čas hlavním městem celé Habsburské říše… Legendy vyprávějí, ale osudy všech tří se tady skutečně potkaly a prolnuly.

A Mordechaj Maisel skutečně tehdejší gotické město proměnil v opravdové Město.

 

Sraz 22. července ve 13:00 pře Rudolfinem. Doba trvání 2 hodiny. Maximální kapacita 30 osob.

 

Vstupné na vycházku 150,- Kč. Vstupné zahrnuje i vstup do Staronové synagogy.

 

Vstupné na vycházku je možné zakoupit pouze online prostřednictvím tohoto odkazu

13:00
150 Kč
22/8
Vycházka s průvodcem
S dětmi za pověstmi židovského města

Židovské město bývalo vždy tajuplné, plné záhad, tajemných koutů a míst, kam nikdy nezasvítilo slunce. Navíc bylo opředeno pověstmi - možná znáte tu nejznámnější, o Golemovi. Ale to není jediný příběh... Vezměte děti a pojďte si s námi oživit pověsti židovského města!

יותר

Vydáte-li se s námi na procházku Josefovem, spatříte synagogu, která byla postavena díky zlatu z opičího bříška, nebo se dozvíte, jaké tajemství stojí za vznikem Staronové synagogy a proč odolala ničivým požárům, při kterých lehlo popelem celé židovské město. Povíme si i o tom, koho každou noc přes Vltavu převáží kostlivec a proč. Nakonec procházky se podíváme do Staronové synagogy, na jejíž půdě je uložen k věčnému spánku Golem a ukážeme si místo, na kterém sedával jeho stvořitel, slavný rabbi Löw.

 

Místo srazu bude upřesněno. Doba trvání 1,5 hodiny. Maximální kapacita 30 osob.

 

Vstupné na vycházku 150/100 Kč (dospělý/dítě do 15 let). Vstupné zahrnuje i vstup do Staronové synagogy.

 

Vstupné na vycházku je možné zakoupit pouze online prostřednictvím tohoto odkazu

14:00
150/100 Kč
show all events