kalendář akcí

kalendář akcí
23/6
jeruzalémská synagoga
Varhanní koncert v Jeruzalémské synagoze

Varhanní recitál v Jeruzalémské synagoze.

více

V podání Václava Petera (varhany), Tomáše Hrbáčka (trubka) a Dominiky Weiss Hoškové (violoncello) zazní výběr z děl L. van Beethovena, J. S. Bacha, H. Purcela, J. Sulzera nebo S. Almana.

Upozorňujeme, že po naplnění kapacity sálu již nebude možné další zájemce o koncert vpustit.

Návštěvníci koncertu jsou povinni dodržovat aktuálně platná hygienická opatření.

Děkujeme za pochopení.

VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ

18:00
27/6
starý hřbitov
Komentovaná prohlídka Starého židovského hřbitova na ŽIžkově

Starý židovský hřbitov na žižkově sloužil v v mezidobí let 1787-1890 jako hlavní pohřebiště pražské židovské obce. V letošním roce jsme pro veřejnost připravili několik komentovaných prohlídek této ojedinělé památky, která je jinak pro veřejnost uzavřena.

více

Pokud se k nám na komentované prohlídce přidáte, pak se vydáte po stopách známých i neznámých osobností, které na tomto hřbitově nalezly svůj poslední odpočinek, seznámíte se s pohřební symbolikou a povíme si více o tragickém poválečném období, během kterého bylo 80% hřbitova nenávratně zničeno.

 

Vstupenky na komentovanou prohlídku je možné zakoupit pouze online:

 

prohlídka v 14:30 - https://bit.ly/2TuOims
prohlídka v 16:00 - https://bit.ly/3iLWlpw

 

Prosím, vezměte na vědomí, že počet účastníků komentované prohlídky je limitovaný. Muže zároveň žádáme, aby na hřbitov vstupovali s pokrytou hlavou.

Návštěvníci prohlídky jsou povinni dodržovat aktuálně platná hygienická opatření.

14:30 a 16:00
150 Kč
1/7
jeruzalémská synagoga
Večerní komentovaná prohlídka Jeruzalémské synagogy

Zajímá vás historie této neobvyklé synagogy? Pak jsme právě pro Vás připravili další komentovanou prohlídku, na které se seznámíte nejen s interiérem synagogy, ale i s pozadím jejího vzniku a dalšími zajímavostmi, o kterých jste určitě neměli ani tušení.

více

Srdečně Vás zveme na první večerní komentovanou prohlídku Jeruzalémské synagogy v této sezóně. Narozdíl od předchozích ročníků rozšiřujeme komentovanou prohlídku i na ženskou galerii, což Vám dá možnost nahlédnout i do instalovaných expozic (a možná i v sekci věnované obnově židovských památek načerpáte inspiraci na letní výlety).

 

Jednotné vstupné 100 Kč. Vstupenky lze zakoupit pouze online prostřednictvím tohoto odkazu!Muže žádáme, aby z rituálních důvodů do synagogy vstupovali s pokrytou hlavou.

Návštěvníci jsou povinni dodržovat aktuálně platná hygienická opatření.

Děkujeme za pochopení.

19:00
100 Kč
18/7
Vycházka s průvodcem
Po stopách zmizelého židovského města

Židovská obec v Praze v letošním roce připravila cyklus vlastivědných procházek, tematicky zaměřených na prostor bývalého židovského ghetta v Josefově. Tentokrát se s námi vydejte po stopách zmizelého židovského města.

více

Srdečně vás zveme na vycházku s průvodcem, ve které se společně vydáme po stopách zaniklého židovského města. Vydáme se spolu z míst, kde se židovské ghetto potkávalo se Starým Městem a pronikneme spolu až do samotného srdce Josefova. Cestou si ukážeme místa, kde stávaly nejvýznamnější budovy židovské čtvrti, řekneme si něco o asanaci a o jejím dopadu na jiné pražské čtvrti. Ukážeme si i fotografie míst, které během asanace nenávratně zmizely. Vycházku zakončíme návštěvou Staronové synagogy, nejstarší gotické funkční synagogy v Evropě a nejvýznamnější židovské památky v České republice.

 

Sraz 18. července ve 14:00 na Kafkově náměstí. Doba trvání 2 hodiny. Maximální kapacita 30 osob.

 

Vstupné na vycházku 150,- Kč. Vstupné zahrnuje i vstup do Staronové synagogy.

 

Vstupné na vycházku je možné zakoupit pouze online prostřednictvím tohoto odkazu

14:00
150 Kč
8/8
Vycházka s průvodcem
S dětmi za pověstmi židovského města

Židovské město bývalo vždy tajuplné, plné záhad, tajemných koutů a míst, kam nikdy nezasvítilo slunce. Navíc bylo opředeno pověstmi - možná znáte tu nejznámnější, o Golemovi. Ale to není jediný příběh... Vezměte děti a pojďte si s námi oživit pověsti židovského města!

více

Vydáte-li se s námi na procházku Josefovem, spatříte synagogu, která byla postavena díky zlatu z opičího bříška, nebo se dozvíte, jaké tajemství stojí za vznikem Staronové synagogy a proč odolala ničivým požárům, při kterých lehlo popelem celé židovské město. Povíme si i o tom, koho každou noc přes Vltavu převáží kostlivec a proč. Nakonec procházky se podíváme do Staronové synagogy, na jejíž půdě je uložen k věčnému spánku Golem a ukážeme si místo, na kterém sedával jeho stvořitel, slavný rabbi Löw.

 

Místo srazu bude upřesněno. Doba trvání 1,5 hodiny. Maximální kapacita 30 osob.

 

Vstupné na vycházku 150/100 Kč (dospělý/dítě do 15 let). Vstupné zahrnuje i vstup do Staronové synagogy.

 

Vstupné na vycházku je možné zakoupit pouze online prostřednictvím tohoto odkazu

14:00
150/100 Kč
zobrazit všechny události