events calendar

events calendar
21/7
nový hřbitov
Komentovaná prohlídka Nového židovského hřbitova

Nový židovský hřbitov v Praze v Izraelské ulici je jediným pražským hřbitovem, který je využíván Židovskou obcí v Praze k pohřbívání. Vedle toho je i významnou architektonicko-historickou památkou. V letošním roce jsme pro veřejnost připravili několik komentovaných prohlídek této ojedinělé památky.

more

Pokud se k nám na komentované prohlídce přidáte, pak se vydáte po stopách známých i neznámých osobností, které na tomto hřbitově nalezly svůj poslední odpočinek, seznámíte se s pohřebními rituály, které židovský pohřeb provází a objevíte s námi náhrobky a hrobky, jejichž autory jsou významní architekti a umělci minulosti i současnosti. Každý z účastníků navíc obdrží v ceně vstupného i tištěného průvodce Novým židovským hřbitovem.

Vstupenky na komentovanou prohlídku je možné zakoupit pouze online prostřednictvím tohoto odazu. Prosím, vezměte na vědomí, že počet účastníků komentované prohlídky je limitovaný. Muže zároveň žádáme, aby na hřbitov vstupovali s pokrytou hlavou.

 

10:00
100,- Kč (děti do 10 let zdarma)
25/7
jeruzalémská synagoga
Večerní komentovaná prohlídka Jeruzalémské synagogy

Zajímá vás historie této neobvyklé synagogy? Pak jsme právě pro vás připravili další komentovanou prohlídku, na které se seznámíte nejen s interiérem synagogy, ale i s pozadím jejího vzniku a dalšími zajímavostmi, o kterých jste určitě neměli ani tušení.

more

Srdečně Vás zveme na druhou večerní komentovanou prohlídku Jeruzalémské synagogy v této sezóně. Již tradičně se na její úvod rozezní unikátní varhany pod rukama varhaníka Václava Petera. Přijďte se seznámit s neobyčejnou historií této překrásné synagogy.

Vstupné 100/60 Kč (zlevněné vstupné platí pro děti do 15 let a studenty, děti do 6 let vstupné zdarma). Vstupenky na prohlídkou jsou k dispozici online zde nebo v omezeném počtu přímo na místě před konáním prohlídky.


Muže žádáme, aby z rituálních důvodů do synagogy vstupovali s pokrytou hlavou.

19:00
100,- Kč/60,- Kč
11/8
jeruzalémská synagoga
Den židovských památek v Jeruzalémské synagoze

Navštivte v rámci Dne židovských památek Jeruzalémskou synagogu!

more

I v letošním roce bude v rámci Dne židovských památek zdarma přístupná Jeruzalémská synagoga, kde se můžete seznámit s expozicemi, které mapují a dokumentují obnovu židovských synagog a hřbitovů po celé ČR. 11. srpna bude synagoga je přístupná zdarma ve své otevírací době od 10:00 do 17:00.

10:00-17:00
ZDARMA
show all events