Vítejte na stránkách synagogue.cz

Již téměř 750 let slouží Staronová synagoga pražské židovské obci jako místo modlitby a kontaktu s Hospodinem. Přijďte i vy pocítit atmosféru prošlých staletí v autentickém a unikátně dochovaném ranně gotickém interiéru jedné z nejstarších evropských synagog. Zavřete oči a nechte kolem sebe kráčet dějiny a historické osobnosti. Potkáte třeba pražského Maharala, velkého rabiho Löwa, jehož křeslo dodnes stojí na čestném místě vedle schránky na Tóry. Představte si, že jeho Golem stále podle pověsti odpočívá nad vaší hlavou na půdě synagogy.

Židovská Praha však není pouze Staronová synagoga. Jsou to i další památky ve vlastnictví Židovské obce v Praze, která je zároveň zpřístupňuje veřejnosti. Ať už jste z Prahy nebo z druhého konce světa, srdečně vás zveme do překrásné a jedinečné secesně-maurské Jeruzalémské synagogy, nebo na žižkovské židovské hřbitovy, které jsou odrazem minulých, ale i docela nedávných dějin pražské židovské komunity.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoliv z našich památek, děkujeme za váš zájem a těšíme se na další shledání – třeba na některé z  komentovaných prohlídek.

kalendář akcí

kalendář akcí
11/2
starý hřbitov
Večerní komentovaná prohlídka Starého židovského hřbitova na Žižkově (Mahlerovy sady - pod TV věží)

Chcete zažít něco neobvyklého s příchutí tajemna a navíc se dozvědět více o pohnuté historii Starého židovského hřbitova na Žižkově?

Pak jsme právě pro Vás připravili večerní prohlídky Starého židovského hřbitova na Žižkově. Za světla svítilen se seznámíte s neobvyklou historií tohoto místa a možná objevíte i tajemství, kterých si přes den nevšimnete.

více

Začátek prohlídky v 17:30. Sraz na prohlídku je před vchodem na hřbitov.

Prosíme, vezměte si s sebou vlastní svítilnu. Muže žádáme o vstup na hřbitov s pokrývkou hlavy (jakákoliv čepice nebo klobouk).

Vstupenky jsou v prodeji online na https://bit.ly/49eNMe3, případně je možné vstupenku zakoupit i na místě (pouze platba kartou).

17:30
100 Kč
zobrazit všechny události