Jeruzalémská synagoga

otevírací doba

Otevřeno denně s výjimkou sobot a židovských svátků

10:00-18:00

 

 

koupit vstupenku
on-line
kontakt

Jeruzalémská 7
Praha 1

ukázat na mapě
ceník vstupného

dospělí

100 Kč
(eVstupenka 90 Kč)

děti do 6 let

zdarma

děti 6–15 let
studenti

60 Kč
(eVstupenka 54 Kč)

Návštěvníci s platnou vstupenkou do Staronové synagogy:

dospělí

80 Kč

děti do 6 let

zdarma

děti 6–15 let
studenti

40 Kč

o synagoze

Synagoga byla postavena v letech 1905–1906 podle projektu vídeňského architekta a císařského stavebního rady Wilhelma Stiassneho jako náhrada za tři synagogy (Zigeinerovu, Velkodvorskou a Novou), které byly zničeny v letech 1898–1906 během asanace. Ačkoliv spolek, který si vzal za své zajistit výstavbu synagogy, byl založen již v roce 1896, trvalo deset let, než byla synagoga dne 16. září 1906 slavnostně otevřena. V prvních letech nesla jméno Jubilejní chrám císaře Františka Josefa na památku padesátiletého výročí jeho panování, připadající na rok 1898. Po první světové válce se pomalu vžil současný název Jeruzalémská synagoga podle ulice, v níž se nachází. Ta však nemá se synagogou nic společného: ulice je pojmenována podle bývalé jeruzalémské kaple kostela sv. Jindřicha, který se nachází v jejím sousedství.

Jeruzalémská synagoga je unikátní tím, že je jedinou z osmi synagog postavených podle projektu W. Stiassneho, ve které se dosud konají pravidelné bohoslužby. Výjimku tvoří pouze válečná léta 1941–1945, kdy zde byl umístěn sklad zabaveného židovského majetku.

Kromě bohoslužeb slouží synagoga i jako kulturní a výstavní prostor. Při pravidelných koncertech si zde návštěvníci mohou poslechnout unikátně dochované původní varhany z dílny Emanuela Štěpána Petra.

výstavy

text se připravuje

kalendář akcí

kalendář akcí
21/7
jeruzalémská synagoga
Varhanní koncert v Jeruzalémské synagoze

Varhanní recitál v Jeruzalémské synagoze.

více

Srdečně vás zveme na třetí koncert letošní sezóny varhanních recitálů v Jeruzalémské synagoze.

V podání Vojtěcha Nováka (varhany) a Elišky Boškové (flétna) zazní výběr z děl M. Martina, J. S. Bacha, P. Hindemitha nebo W.A. Mozarta.

Upozorňujeme, že po naplnění kapacity sálu již nebude možné další zájemce o koncert vpustit. Muže žádáme o vstup pouze s pokrývkou hlavy.

Návštěvníci koncertu jsou povinni dodržovat aktuálně platná hygienická opatření včetně doložení platného očkování nebo testů.

Děkujeme za pochopení.

VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ

18:00
vstupné dobrovolné
22/7
jeruzalémská synagoga
Večerní komentovaná prohlídka Jeruzalémské synagogy

Zajímá vás historie této neobvyklé synagogy? Pak jsme právě pro Vás připravili další komentovanou prohlídku, na které se seznámíte nejen s interiérem synagogy, ale i s pozadím jejího vzniku a dalšími zajímavostmi, o kterých jste určitě neměli ani tušení.

více

Srdečně Vás zveme na první večerní komentovanou prohlídku Jeruzalémské synagogy v této sezóně. Narozdíl od předchozích ročníků rozšiřujeme v letošním roce komentovanou prohlídku i na ženskou galerii, což Vám dá možnost nahlédnout i do instalovaných expozic (a možná i v sekci věnované obnově židovských památek načerpáte inspiraci na letní výlety).

 

Jednotné vstupné 100 Kč. Vstupenky jsou v prodeji pouze elktronicky prostřednictvím tohoto odkazuMuže žádáme, aby z rituálních důvodů do synagogy vstupovali s pokrytou hlavou.

Návštěvníci jsou povinni dodržovat aktuálně platná hygienická opatření včetně doložení ukončeného očkování nebo testů.

Děkujeme za pochopení.

19:00
100 Kč
zobrazit všechny události